19.02.2024 16:06
Обережно грипп!
На жаль, рік від року ситуація повторюється: в холодну пору року суспільство стикається з епідемією грипу. У цей період безліч людей навколо нас «звалюються» на кілька днів або тижнів з високою температурою. В установах вводять протиепідемічний режим. А школи часто йдуть на
вимушені канікули.
Що ж треба знати про грип, щоб не захворіти, або хоча б обійтися без ускладнень?
Грип – це високо контагіозне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Джерелом інфекції є хвора людина, передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом.
Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше це різке підвищення температури тіла (більше 38 °С), головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, кашель та нежить. При появі перерахованих симптомів необхідно звертатися до лікаря, тому що самолікування може поставити під загрозу ваше життя.
Проте краще хворобу не лікувати, а попередити. Найдієвішим
способом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини – початок осені (вересень–жовтень). Втім, щеплення можна робити й пізніше – упродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.
Окрім вакцинації, варто також вести здоровий спосіб життя і
дотримуватися простих порад, щоб уникнути хвороби:
- Уникайте близького контакту з людьми, в яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць масового скупчення людей.
- Не обмежуйте себе в прогулянках на свіжому повітрі.
- Здійснюйте провітрювання і вологе прибирання приміщень з
застосуванням дезінфекційних та миючих засобів.
- Дотримуйтеся раціонального харчування з великою кількістю свіжих овочів та фруктів.
- Застосовуйте неспецифічні модулятори імунітету, а саме: часник, цибулю, відвар шипшини, вітамінні препарати, зокрема вітамін С, змащуйте перед прогулянками слизову оболонку носа.
- Не переохолоджуйтеся, проводьте часте миття рук.
- При необхідності використовуйте респіратори або захисні маски, які через кожні 3 години необхідно змінювати.
Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання та здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.
Головний спеціаліст відділу державного
нагляду за дотриманням санітарного
законодавства Гайсинського РУ ГУ ДПСС
у Вінницькій області Таїса ТРОХИМЕНКО