19.11.2024 14:29
Продовольча безпека, стабільність епізоотичної ситуації АЧС та стихійна торгівля у невстановлених місцях
Стихійна торгівля - це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку товарів, що реалізуються ними у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під’їздах), з рук, із землі, без відповідного дозволу на розміщення об’єкта торгівлі. Варто зазначити, що продаж продукції «з тротуару» стає загрозою здоров’ю споживачів. Торгівля «з рук» на вулицях, у дворах, скверах та в інших невстановлених місцях заборонена, оскільки ці продукти харчування, як правило, не відповідають санітарним нормам. Однак продавців це зовсім не насторожує, як і той факт, що поряд дорога, пил, вихлопні гази автомобілів. Приватні особи, які реалізують продукцію, не проходять медичних обстежень і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія тощо. При відсутності документів неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання та транспортування продукції, термін її придатності до споживання. Часто у місцях стихійної торгівлі реалізують контрабандну або виготовлену у підпільних цехах продукцію, яка становить високий ризик для здоров`я людей.
Купуючи продукти харчування на вулиці, покупець бере відповідальність на себе та повинен усвідомлювати всі ризики для здоров’я, оскільки якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють. Унаслідок існування незаконної торгівлі порушуються правила торгівлі, норми стандартизації, метрології та сертифікації, вимоги чинного законодавства, зокрема земельного, податкового, трудового, санітарного.
Таким чином, стихійна торгівля – це адміністративні правопорушення за ст.160 Кодексу України про адміністративні правопорушення (торгівля з рук у невстановлених місцях) та ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку провадження господарської діяльності).
Єдине законне місце для торгівлі харчовими продуктами, крім магазинів, – це ринок або торговельний майданчик, де є державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, і надає продавцю товару експертний висновок установленої форми про те, що даний продукт придатний до вживання.
У Гайсинській територіальній громаді сіпльно з представниками Національної поліції у Вінницькій області, Головного управління Держпродспоживчслужби у Вінницькій області та уповноваженими особами органу місцевого самоврядування будуть проводитись рейди продовольчої безпеки та порушення правил благоустрою територіальної громади.
Порушники отримають відповідні адміністративні штрафи.
З метою недопущення порушення норм чинного законодавства, просимо припинити незаконну стихійну торгівлю в районі магазину "Супутник"!!!!
Поділитись
Дізнайтеся також
21/11/2024
Травмонебезпечні зимові травми
21/11/2024
9:00 — Загальнонаціональна хвилина мовчання
21/11/2024
Шановно громадо!
20/11/2024
НАС НЕ ПОДОЛАТИ
Усі новини