06.03.2025 09:06
Оцінювання повсякденного функціонування особи: електронні документи та перевірка достовірності витягів з рішень

1. Щодо електронних документів
Після проведення оцінювання, прийняття та підписання в електронній системі рішення експертної команди на адресу електронної пошти особи, яка проходила оцінювання, надсилається витяг із рішення, що формується в електронній системі у зв'язку з прийнятим рішенням, та рекомендації у зв'язку з прийнятим рішенням, які є частиною індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю (у разі встановлення інвалідності).
У разі відсутності електронної пошти зазначені документи надсилаються протягом п'яти календарних днів засобами поштового зв'язку рекомендованим листом із повідомленням про вручення на адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування). Зазначені документи на електронну пошту надсилаються у формі електронних файлів формату PDF, і підписані електронною печаткою Міністерства охорони здоров’я України.
Відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», електронний документ має таку ж юридичну силу, як і паперовий. Таким чином, витяг з рішення експертної команди та рекомендації, надіслані особі за результатами проведеного оцінювання у формі електронного файлу формату PDF, можуть використовуватись підприємствами, установами, організаціями без особливих обмежень, і без необхідності їх друкувати та виготовлення паперових примірників.
Електронна печатка МОЗ накладається на витяг з рішення автоматично системою, що підтверджує справжність документа та захищає його від підробок.
Перевірити підпис та печатку можна за допомогою одного з державних сервісів: https://ca.diia.gov.ua/verify https://czo.gov.ua/verify Вказані державні сервіси дозволяють завантажити протокол перевірки, на основі якого можна з’ясувати питання дійсності наданого електронного файлу витягу з рішення експертної команди та/ або рекомендацій.
2. Щодо перевірки достовірності витягів з рішень експертних команд
Для створення можливості перевірки достовірності паперових витягів, що надані особі за результатами оцінювання, Міністерством охорони здоров’я України розроблений функціонал верифікації витягів з рішень експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи. Цей функціонал дозволяє швидко і достовірно перевірити, чи дійсно експертна команда з оцінювання повсякденного функціонування особи приймала рішення щодо певної особи, витяг з якого пред’явлений на паперовому носії, та здійснити перевірку його чинності.
Для цього представникам окремих офіційних інституцій надається доступ до такого функціоналу. Доступ до функціоналу верифікації: https://citizen-portal-ecoppho-main.apps.krrt1.ncr.gov.ua... Текстова інструкція: https://docs.google.com/.../d/1Gnl0qI-RFiRL4vs01bTVjS0C3DL ua40D_k7PHVtey8/edit?tab=t.0 Відеоінструкція: https://drive.google.com/file/d/1hkMTwrp rH4fozbHgTTjluIjh8JpvRyj/view?usp=drive_link Технічна підтримка (у випадку запитань, побажань, уточнень): https://e-health-ua.atlassian.net/serv.../customer/portal/32 3.
Нотаріус може засвідчити витяг з рішення за умови його оформлення відповідним чином: всі сторінки витягу мають бути прошитими, пронумерованими та скріплені печаткою закладу охорони здоров’я (відповідно до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Мін’юсту від 22.02.2012 № 296/5).
Разом із тим, чинні процедури отримання пільг, статусів, пенсій, допомог тощо не передбачають використання копій (у тому числі нотаріальних) з витягів з рішень експертних команд.
Якщо людині все таки потрібно два (кілька) примірників витягу з рішення експертної команди, про це вона може зазначити про це під час оцінювання. Тоді рекомендується роздруковувати і видавати пацієнтам декілька витягів, якщо в цьому дійсно є потреба.
Поділитись
Дізнайтеся також
02/04/2025
Шановні жителі громади!
Усі новини