Гайсинська територіальна громада

Вінницька область, Гайсинський район

13.05.2025 11:27

ПРАВО  ГОЛОСУ

7804c38c-dcac-4cef-b158-f456f0377c29.jpg

          Ст. 34 Конституції України гарантує кожному з нас «право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань» - право голосу.

          Поширене у суспільстві поняття права голосу – це право приймати участь у виборах та референдумах. А як бути  у повсякденному житті - від виборів до виборів, від референдуму до референдуму? Яке значення права голосу у посиленні самоврядування, у посиленні ролі громад у державотворенні? Як бути з голосами тих, хто за якихось обставин не голосує на виборах (таких виборців більше 50%)?

          Право на свободу  думки і слова, на погляди є, але у житті ніхто не бере того до уваги. Коли влада  не звертає уваги на наші погляди і переконання (зупиніть корупцію, зупиніть розкрадання бюджету!),  то яка корисна дія від конституційних прав?

          На нашу думку повернути громадянам діюче право голосу може тільки оновлене виборче законодавство - Відповідальне Виборче Право.

          Відкрите голосування відкриє  для будь-якої людини  двері навіть до депутатів ВРУ і президента. Потрібно тільки звернутись до знайомого вам особисто відповідального виборця і донести йому суть проблеми, суть пропозиції. Зворотна відповідь  не забариться. Вас почують,  будуть якісь дії по вашому питанню, тому що відповідальний виборець обов’язково донесе вашу пропозицію до обранця. А той буде щось робити, бо від цього залежить його посада.

          На виборах  кандидати від партій можуть бути тільки поодинокі, не може бути «кандидатів  зі списку». Кожен обранець має своїх виборців,  кожен виборець має свого обранця.

          Час від часу у нас з’являються якісь проблеми, труднощі, сумніви. Але… Немає часу йти до голови громади, до мера, до депутата. Чиновники-помічники приймають лише кілька годин на добу, а ви в цей час на роботі, інколи вас не розуміють, кажуть «Пищіть заяву, ми розглянемо».

          Цю проблему для кожного мешканця громади вирішують відповідальні виборці. Таких людей у громаді буде до 20% від загальної кількості виборців (не кожен  візьме на себе тягар відповідальності), але оцініть їхню ефективність!

          Тому що відповідальному виборцю надається право у будь-який час відкликати свій голос від тих обранців, хто втратив довіру.

          Висновок:  Проблема існує. Нам треба її вирішувати. Необхідна зміна виборчих відношень.

 

Голова ГО «За Демократичне Виборче Право»         Микола Горбачов

.