14.11.2023 15:08
НЕ ВІДДАВАЙТЕ СВОЇ ГРОШІ: близько 118 000 гривень видурили шахраї в довірливих громадян Гайсинського району за минулий тиждень
Все частіше до поліції звертаються мешканці Гайсинського району, які стали жертвами шахраїв. Інформуємо про основні схеми, які використовують шахраї та що робити, щоб не стати жертвою шахрайських дій:
1. Шахрайства, пов’язані з покупками через мережу Інтернет.
Це вид шахрайства сьогодні є найбільш поширеним. Приваблива занижена ціна товару манить довірливих громадян. Продавець просить обов’язково передоплату, повну або часткову, а потім зникає.
Як не потрапити на шахрая?
-
вносьте передоплату лише перевіреним продавцям;
-
оплачуйте товар вже після його отримання;
-
не користуйтесь "сумнівними" Інтернет-сайтами;
-
не повідомляйте нікому дані Вашої банківської картки.
2. Шахрайство під виглядом соціальних виплат
Аферисти створюють сторінки-клони офіційних сторінок, де пропонують ввести персональні дані та номери банківських карток, щоб «виплатити допомогу» українцям, які постраждали від війни.
Як не потрапити на гачок шахрая?
-
всю інформацію отримуйте лише з офіційних джерел;
-
не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями;
-
не повідомляйте конфіденційну інформацію стороннім.
3. Шахрайство, представившись працівником банку.
Шахрай маскується під працівника банку і просить надати інформацію: реквізити картки, одноразові паролі. Шахрай може повідомити, що рахунок у небезпеці (от-от буде заблоковано, або якісь злодії почали виводити кошти).
Як не потрапити на гачок шахрая?
-
нікому й ніколи не повідомляє свій ПІН-код та інші дані банківської картки;
-
не надавайте особисту інформацію у відповідь на електронні листи чи дзвінки, навіть із банку;
-
самі перетелефонуйте на офіційний номер call-центру вашої фінустанови і з'ясуйте ситуацію.
4. Шахрайство з надзвичайною ситуацією.
Шахраї телефонують друзям або родичам та змальовують екстрену ситуацію, благаючи про допомогу, у вигляді грошового переказу.
Як не потрапити на гачок шахрая?
-
запитайте, в якому відділі поліції або відділені лікарні знаходиться Ваш родич;
-
запитайте адресу його місцезнаходження та вимагайте назвати прізвище, ім’я і по батькові Вашого родича, число, місяць та рік його народження;
-
особисто зателефонуйте родичу і з'ясуйте, де він перебуває у цей час та чи дійсно він потребує Вашої допомоги;
якщо Ваша близька людина не бере слухавку, то зателефонуйте за номером «102» або у відділення, де, як вам повідомили, вона знаходиться, або під’їдьте туди особисто.
Щодо криміногенної ситуації, в період з 6 по 12 листопада 2023 року поліцейські Гайсинського районного управління поліції та підпорядкованих територіальних підрозділів опрацювали 374 звернення та повідомлення громадян про злочини та інші події. У тому числі 40 подій з ознаками кримінальних правопорушень, з них: 6 - крадіжок, 4 – факти шахрайства, 3 - ДТП з травмованими, 3 – злочини у сфері обігу наркотичних засобів; 1 – факт втягнення неповнолітніх у злочину діяльність та 1 – факт незаконного поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами і вибуховими речовинами).
10 листопада близько 16 год 00 хв на спецлінію «102» надійшло повідомлення в якому жителька Іллінецького району повідомила про те, що вона зіштовхнулась з діяльністю шахраїв. Цього дня до заявниці зателефонувала невідома особа, яка представилась працівником технічного відділу «ПриватБанк». Після цього були відправленні повідомлення на мобільний телефон останньої, внаслідок чого були зняті кошти у сумі 50 000 гр. За фактом шахрайства розпочате кримінальне провадження, передбачене ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання від трьох до п’яти років позбавлення волі.
За вказаний період, поліцейські виявили 20 випадків керування водіями у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння та склали протоколи про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 130 КУпАП. З них: Гайсинське РУП – 7; відділення поліції № 1 (смт. Теплик) – 7; відділ поліції № 1 (м. Бершадь) – 4; відділення поліції № 2 (смт. Тростянець) – 2.
Шановні громадяни! Будьте пильні, перевіряйте надану Вам інформацію, не довіряйте незнайомим людям! Та якщо ви чи ваші знайомі все ж таки стали жертвою шахраїв, негайно телефонуйте за номером 102, або звертайтеся до найближчого відділу поліції.